Wynajem minibusów i autokarów

w Krakowie

Co musisz wiedzieć o podróżowaniu z dzieckiem?

Opublikowane przez admin w dniu

Decydując się na wyjazd z dzieckiem najczęściej wybieramy przejazd samochodem osobowym i trasę o ograniczonej długości. Unikamy długich wojaży w obawie o zdrowie i komfort podróży maluszka, a już na pewno wystrzegamy się transportu publicznego. Tak jednak być nie musi. Wystarczy odpowiednio przygotować się do przejazdu autokarem.

Kiedy wybieramy bus na podróż z dzieckiem?

Bywa, że przemieszczanie się transportem publicznym jest jedyną możliwością dotarcia do jakiegoś miejsca i mimo obaw o dziecko decydujemy się właśnie na tę opcję. Dodatkową zachętą wydaje się być fakt, że dzieci do 4 roku życia nie obowiązuje konieczność posiadania biletu. Jednak w przypadku znacznej liczby pasażerów maluszek zmuszony jest siedzieć na kolanach opiekuna.

Inaczej rzecz się ma wówczas, gdy w podróż wybieramy się wynajętym autokarem.

Wynajem busa a przejazd transportem publicznym

Podróżowanie z dziećmi wynajętym busem to bardzo popularna opcja zwłaszcza gdy podróż ma charakter okazjonalny (np. gdy cała rodzina jedzie na wesele)  lub gdy decydujemy się na udział w wycieczce zorganizowanej. Wówczas, jako zleceniodawcy firmy transportowej, możemy negocjować warunki przejazdu z przewoźnikiem i dostosować je do potrzeb najmłodszych uczestników wycieczki. Przyjęcie takiego rozwiązania jest gwarancją, że każde dziecko będzie miało zapewnione miejsce siedzące oraz odpowiednią ilość postojów tak, by mogło zażyć ruchu i bez płaczu wrócić do pojazdu.

Na co zwracać uwagę wynajmując bus do podróżowania z dziećmi?

Na warunki panujące wewnątrz pojazdu powinni zwrócić uwagę nie tylko rodzice, ale i organizatorzy wycieczek szkolnych. To ważne zwłaszcza wówczas, gdy podróżnymi są małe dzieci. Decydując się na wynajem busa należy więc zwrócić uwagę na  wyposażenie, a więc:

  •         pasy bezpieczeństwa,
  •         toaletę,
  •         regulację foteli,
  •         klimatyzację,
  •         telewizor itp.

Pasy bezpieczeństwa  to element niezbędny każdego autokar do przewozu dzieci. Są potrzebne zwłaszcza w przypadku, gdy pasażerami są dzieci małe i nadzwyczaj ruchliwe.

Poszukujesz busa / autobusu / autokaru z kierowcą do wynajęcia?
Złóż zapytanie lub zadzwoń

O tym, jak ważna jest toaleta w autokarze przekonał się chyba każdy, kto choć raz wybrał się w daleką podróż bez możliwości częstych postojów. Organizując podróż z dziećmi należy upewnić się, że ten niezbędny element wyposażenia jest w standardzie lub przygotować przewoźnika na postoje co parę kilometrów.

Regulowane fotele podnoszą komfort jazdy i wzmagają ochotę na sen. Są więc konieczne w  autobusie, którym podróżują dzieci skłonne do drzemek w ciągu dnia.

Autobus bez klimatyzacji to zdecydowanie zły pomysł na letnią wycieczkę z dzieckiem. Upał ciężko jest znieść nawet dojrzałym podróżującym, a dzieci? –W najlepszym wypadku będą marudne i  płaczliwe.

Telewizor i odtwarzacz CD są niezbędna zwłaszcza gdy dzieci pasjonują się konkretnym filmem. Jego odtworzenie w drodze pozwoli utrzymać spokój w pojeździe na dłużej, a popularna melodia ukoi nerwy nawet najbardziej niecierpliwych.

Co oprócz wyposażenia?

Wynajmując bus do podróżowania z dziećmi, poza elementami wyposażenia należy także zwrócić uwagę na: stan techniczny pojazdu, kwestię ubezpieczenia i  wybór odpowiedniego kierowcy. Porównując ofertę przewoźników warto wybrać zaufaną firmę, w której flota przechodzi regularne przeglądy, a odpowiedzialność za pojazd leży po stronie kierowcy.

Nie bez znaczenia pozostaje także postać prowadzącego pojazd. Podróż z dziećmi bowiem, jak żadna inna, jest naładowana dużą dawką energii, którą ciężko znieść osobą nieprzyzwyczajonym do hałasu. Idealny kierowca w tym przypadku to przede wszystkim cierpliwy kierowca.

Wybierając firmę Hemarbus mogą mieć Państwo pewność, że bezpiecznie dowieziemy wasze pociechy do celu. Kierowca, któremu powierzacie to zadanie to zawsze osoba przygotowana na hałas i dużą dawkę ekspresji oraz wyrozumiała wobec dziecięcych szaleństw.

Co zabrać w podróż z dzieckiem?

Wybierając się na wycieczkę z małym dzieckiem należy pamiętać o zabraniu ze sobą poduszki i kocyka. Niezależnie od wieku malucha warto mieć przy sobie także chusteczki, napoje niegazowane oraz środek przeciwdziałający skutkom choroby lokomocyjnej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przewozową firmy Hemarbus.

Kategorie: blog