Wynajem minibusów i autokarów

w Krakowie

Co warto mieć przy sobie podróżując autokarem?

Opublikowane przez admin w dniu

Podróżując w roli kierowcy nie jesteśmy w stanie w czasie jazdy robić nic innego, jak tylko pilnować trasy i skupiać się na warunkach panujących na drodze. Inaczej rzecz się ma w przypadku, gdy zajmujemy miejsce pasażera i mamy wolne ręce, by sięgnąć po telefon, czy jedzenie. A gdy jeszcze wokół jest trochę przestrzeni i można się przemieścić, jak np. w autobusie to możliwości wydają się być nieograniczone.

Bagaż podręczny

Niezależnie od tego, czy w długą podróż wybieramy się transportem publicznym, czy korzystamy z możliwości wynajmu autokaru, zawsze zabieramy ze sobą bagaż. Gdy  celem podróży są zagraniczne wakacje to bywa, że walizek jest więcej, jednak już u początku trasy są one pakowane do luku bagażowego, który znajduje się z tyłu lub pod pojazdem. Wiąże się to z faktem, że zazwyczaj aż do końca podróży, a przynajmniej do najbliższego planowanego postoju nie będzie możliwości by cokolwiek sięgnąć. Dlatego też warto zadbać o bagaż podręczny, w którym schowamy najpotrzebniejsze rzeczy. Słuchawki, książka, przekąska, a może mała poduszka i kocyk – to rzeczy, które warto mieć przy sobie, by zawsze można było po nie sięgnąć i umilić sobie czas spędzony w  pojeździe.

Jedzenie i picie

Podróżując autobusem warto, a nawet trzeba większe walizki schować w przeznaczonym do tego miejscu. Aż do końca trasy zostaje z nami jedynie to, co spakowaliśmy do małej torebki czy plecaka. O  tym co to będzie decydujemy sami. Jest jednak kilka przedmiotów o charakterze uniwersalnym, o  których powinien pamiętać każdy podróżny. Jedną z nich jest prowiant.

O tym, jakim powodzeniem w autobusie cieszą się przekąski wie chyba każdy, kto choć raz brał udział w wycieczce szkolnej. Nie inaczej jest w przypadku podróżujących dorosłych. Uczucie głodu pojawi się u każdego, kto na trasie spędzi kilka godzin. Dlatego też warto pamiętać by do autokaru zabrać ze sobą zdrowe przekąski i kanapki, a także napoje bez bąbelków i procentów. Ciepła herbata, woda niegazowana czy sok – to picie mile widziane na pokładzie pojazdu. Z szacunku do pozostałych podróżujących warto odrzucić potrawy o ostrych i intensywnych zapachach.

Muzyka, film, książka

Wśród podróżujących wielu to fani muzyki rozrywkowej, której słuchają także w autobusie. Gdy używają do tego słuchawek to jest to jak najbardziej akceptowalny sposób spędzania czasu, który nie budzi sprzeciwu towarzyszy drogi. Gorzej, gdy muzyka płynąca z głośników rozchodzi się po całym  pojeździe, a jej brzmienie nie spotyka się z aprobatą współpasażerów. By uniknąć powstałych z tego tytułu nieprzyjemności warto zadbać, by mieć przy sobie słuchawki i Smartfon z naładowaną baterią. Gdy planowana podróż ma trwać dłużej to poza telefonem należy zaopatrzyć się w  powerbank lub ładowarkę (tylko wówczas, gdy autobus stwarza możliwości jej podłączenia). Jeśli zaś okaże się, że wielbicieli muzyki w pojeździe jest więcej to z pewnością kierowca umili im podróż włączając radio.

Poszukujesz busa / autobusu / autokaru z kierowcą do wynajęcia?
Złóż zapytanie lub zadzwoń

Decydując się na wyjazd zagraniczny należy odpowiedzialnie i z rozmysłem wybierać przewoźnika i  pojazd tak, by nie troszczyć się ani o bezpieczeństwo jazdy, ani o wyposażenie pojazdu. W przypadku rejsów dalekobieżnych odpowiednią rozrywkę  pasażerowi zapewni seans filmowy. Taką możliwość jednak stwarzają wyłącznie pojazdy wyposażone w telewizor i DVD. Warto się upewnić, że autobus jaki wynajmujemy posiada takie udogodnienia na wyposażeniu.

Książka to opcja dla tych, którzy nie lubią hałaśliwych rozrywek lub chcą choć przez chwilę od nich odpocząć. Przydaje się by zróżnicować nieco dostępne formy rozrywki, a gdy jest ciekawa to czas wydaje się płynąć szybciej.

Firma przewozowa Hemarbus ma w swojej flocie autobusy wyposażone w  DVD, CD, radio i mikrofon, które pozostają do Państwa dyspozycji zarówno podczas krótkich, jak i dłuższych wypraw. Nasi kierowcy rozumieją potrzeby pasażerów, stąd włączone radio jest u nas na porządku dziennym

Poduszka i koc

Wybierając się w długą podróż autokarem należy zdecydować się na pojazd, który stwarza możliwości regulowania oparcia tak, by móc nieco rozłożyć fotel w nocy lub gdy najdzie nas ochota na drzemkę. Do tego, by zamienić fotel pojazdu na prowizoryczne łóżko potrzeba jeszcze czegoś, co zastąpi kołdrę ogrzewając nas w czasie snu oraz mniejszego zamiennika sypialnianej poduszki. Z pomocą przychodzi mały kocyk lub sweter oraz jasiek.

Każdą podróż należy dokładnie przemyśleć zwłaszcza wtedy, gdy w drodze towarzyszyć będą nam dzieci lub osoby o wyjątkowych potrzebach. Dlatego też podczas wynajmu autobusu nie wolno zapomnieć o zorientowaniu się w jego wyposażeniu, zaś podczas pakowania o uwzględnieniu tego, co musi mieć swoje miejsce w bagażu.

Kategorie: blog