Wynajem minibusów i autokarów

w Krakowie

Wynajem busa na wyjazd zagraniczny

Opublikowane przez admin w dniu

Chyba każdy, kto choć raz planował wyjazd zagraniczny zadawał sobie pytanie: czym jechać? Poszukując na nie odpowiedzi bierzemy pod uwagę zarówno czynniki ekonomiczne, czas, komfort podróży, jak i inne. Niedoświadczonym kierowcom sen z powiek spędza nieznajomość trasy i przepisów ruchu drogowego, obowiązujących na terenie obcego państwa. Stąd częstym wyborem bywa transport powietrzny. Ten jednak rzadko okazuje się rozwiązaniem przyjemnym dla portfela. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy w planowaną podróż wybieramy się większą grupą.  Optymalne rozwiązanie stanowi wówczas wynajem busa.

Jaki bus wynająć?

Wynajem busa może być rozwiązaniem tanim i komfortowym, jeśli odpowiednio się do tego zabierzemy. Przed planowanym wyjazdem należy porównać oferty kilku przewoźników i przystąpić do ich analizy. Przedtem warto przygotować sobie listę pytań, które należy zadać przewoźnikowi, by pozyskać możliwie pełną informację, jak również listę wiadomości, które trzeba podać firmie przewozowej, by ta dostosowała pojazd do naszych potrzeb. Do powinności pasażera należy przede wszystkim podanie liczby osób wybierających się w podróż, z uwzględnieniem dzieci i osób, które mogą wymagać częstszych postojów z powodów zdrowotnych. Ponadto należy przedłożyć przewoźnikowi planowany termin wyjazdu, jak również długość trasy lub przynajmniej miejsce wyjazdu i punkt docelowy.

Wybór odpowiedniego przewoźnika winien być uzależniony od  pozyskanych informacji, dotyczących:

  • ceny,
  • stanu technicznego pojazdu,
  • ubezpieczenia,
  • doświadczenia kierowcy.

Cena

Cena wynajmu busa bywa naliczana na dwa sposoby, w zależności od praktyk panujących w konkretnej firmie. Może ona być szacowana za kilometr przejechanej trasy i uzależniona od ilości kilometrów dzielących nas od miejsca docelowego lub może stanowić z góry narzuconą stawkę. W przypadku przejazdu z kierowcą do kosztów podróży należy doliczyć także wydatki związane z jego zakwaterowaniem.

Poszukujesz busa / autobusu / autokaru z kierowcą do wynajęcia?
Złóż zapytanie lub zadzwoń

Stan techniczny pojazdu

W tym przypadku nie zawsze można liczyć na szczerość przewoźnika. Warto więc skorzystać z  informacji umieszczonych na stronie (jeśli takie są) dokumentujących nie tylko wygląd pojazdu, ale przede wszystkim jego parametry. W przypadku braku informacji w Internecie warto zasugerować się opiniami klientów, korzystających w przeszłości z usług konkretnej firmy. Stan techniczny pojazdów budujących naszą flotę podlega regularnym kontrolom, a wypożyczane Państwu pojazdy są skatalogowane na zdjęciach. Wobec tego wypożyczający busa nie musi martwić się stanem technicznym pojazdu.

Ubezpieczenie

Warto się upewnić, że w przypadku ewentualnej kradzieży, czy wypadku koszty nie leżą po stronie wynajmującego. W uczciwej firmie, zwłaszcza podczas podróży z kierowcą , to przewoźnik odpowiada za pojazd.

Doświadczenie kierowcy

Wybierając się na wakacje często unikamy samodzielnego prowadzenia auta właśnie przez wzgląd na niewielkie doświadczenie za kółkiem.  Dobrze, by osoba, której powierzamy nasze bezpieczeństwo w czasie podróży była odpowiedzialnym kierowcą. Korzystając z oferty naszej firmy przewozowej mogą mieć Państwo pewność, że kierowca bezpiecznie dowiezie Państwa na miejsce. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań.

Zalety podróżowania z profesjonalnym kierowcą

Plusów, wynikających z wynajmu autokaru z kierowcą  jest wiele. Do najważniejszych z całą pewnością należy zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu podróży, wynikające z obecności profesjonalisty na pokładzie. Jako podróżni nie musimy martwić się potrzebą snu, czy koniecznością kontrolowania trasy. O wszystko zadba nasz kierowca, podczas gdy Państwo mogą spokojnie zasnąć lub podziwiać przesuwające się za szybą obrazy.

Pokonując trasę wakacyjnej podróży, np. do Chorwacji,  możemy bez przeszkód napawać się atmosferą wakacji już w pojeździe, nie zważając na przepisy drogowe, natężenie ruchu itp. Profesjonalny kierowca, na życzenie klienta, poprowadzi trasę tak, by zagorzali podróżnicy nie przeoczyli najpiękniejszych miejsc w drodze do celu.

Pielgrzymka zagraniczna

Decydując się na podróż z kierowcą podczas pielgrzymki do zagranicznych miejsc kultu religijnego, można w nieograniczonym zakresie korzystać ze związanej z tym wydarzeniem atmosfery, nie zważając na sytuację na drodze. Śpiew, modlitwa, rozmowa będą możliwe a nawet wskazane. Zaś znużeni trudami podróży odpoczną przy filmie lub muzyce.

Wybierając firmę przewozową, która zagwarantuje nam bezpieczną podróż należy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, pamiętając przy tym, że cena nie zawsze jest gwarancją bezpieczeństwa. Parametry techniczne, w tym przebieg oraz aktualny przegląd to informacje zupełnie podstawowe, jakich winien udzielić nam każdy przewoźnik. Nasza firma dostarcza tej wiedzy, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze cierpliwie odpowiada na Państwa pytania.

Kategorie: blog